Yılmaz Ofis Mobilya
Yılmaz OfisBüro Mobilyaları
Yılmaz Ofis
Ofis Mobilyaları
Kurumsal
İletişim Bilgileri
Sizin seçimleriniz.

takip et 

facebook twitter youtube instagram pinterestyilmaz buro
 
garanti bonus kartına 3 taksit 

Yılmaz Büro Online Mobilya Kataloğu

Goldsit ve Bürosit ürün katalogunu firmamızda bulabilirsiniz.

Ana Sayfa > Ofis Mobilyaları > Ofis Koltukları > Makam Koltukları > Tahsin Ahşap Makam
 
Tahsin Kapitoneli Makam Koltuğu
 
Tahsin Kapitoneli Makam Koltuğu
Tahsin Makam Koltuğu Fiyat  Genişlik Boy Yükseklik
Sorunuz      


Tahsin Kapitoneli Makam Koltuğu modeli ;

 

Makam Koltuğu nasıl olmalıdır?


Neden ,Tahsin Kapitoneli Makam Koltuğu modeli ; ofis çalışmalarında günümüzün uzun bir zaman dilimini ofis sandalyemiz üzerinde geçiriyoruz. Bu uzun süreli çalışmalar sandalyemizin vücudumuzu yeterince ve uygun şekilde desteklememesi nedeniyle yine uzun ve ağrılı saatlere dönüşebilmektedir.
Ofis sandalyesinin vücudumuz üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için öncelikle üzerinde geçirdiğimiz saatleri kısıtlamak, ara dinlenmeleri vermek, periyodik olarak yürüyüş yapmak, tekrarlayan hareketlerden kaçınmak, ofis egzersizleri vb. önlemleri uygulamalıyız. Daha sonra ise ergonomik sandalyeler tercih ederek üzerinde olduğumuz süre zarfında vücudumuzun uygun şekilde desteklenmesini sağlamalıyız.
Ergonomik sandalye terimini sürekli duyuyoruz fakat ergonomik bir sandalyenin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Ayarlanabilir Yükseklik

;İnsanların fiziksel özellikleri, çoğu zaman ayarlanamaz özellikte farklı yüksekliklere sahip çalışma masaları, bilgisayarların boyut farkları sağlıklı bir ofis çalışması için sandalye boyunun ayarlanabilir olmasını zaruri kılmaktadır.
Ayakların zemin veya ayak desteğine tam ve uygun şekilde basabilmesi, kolların masa ile doğru açıda buluşması ve göz- bilgisayar mesafesinin uygun ayarlanabilmesi amacıyla alınacak sandalyenin 38 ile 51 cm arasında ayarlanabilir olması faydalı olacaktır. Pnömatik amörtisörlü Tahsin Kapitoneli Makam Koltuğu modeli bu bağlamda ihtiyacı karşılayacaktır.
*Boyunuza göre sandalyenizi ayarladığınızda dizleriniz 90 dereceye olacak şekilde bükülmeli ve ayak tabanlarınız rahat bir şekilde yere basmalıdır.
Koltuk genişliği tüm kullanıcıları rahat ettirebilecek genişlikte ve derinlikte seçilmelidir. Genel olarak çalışma sandalyeleri 43-50 cm genişliğinde üretilir ve bu genişlik yeterli olmaktadır. Derinliğin ise ayarlanabilir olması her personelin sırt bölgesinin uygun şekilde desteklenmesi için faydalı olacaktır.
Zamanımızın çoğunu işlerimiz sebebiyle bilgisayarın başında geçiriyoruz. Gün ilerledikçe, yavaş yavaş duruşumuz bozulmaya başlıyor ve yerçekimi vücudumuzu ele geçiriyor. Omuzlarımız ve boynumuz ekrana doğru yöneliyor. Daha rahat bir pozisyona geçmek için üst bedenimizi eğmeye başlıyoruz. Tüm bunlar bazı kaslarımızın kısalmasına ve sıkışmasına, bazılarınınsa gerilmesine ve zayıflamasına sebep oluyor. Bu yüzden pek çoğumuz gün biterken yoğun bel ve boyun ağrısı yaşamaya başlıyoruz. İnsan vücudu düzgün çalışmak ve hastalıklarla mücadele etmek için dengeli bir diyete ve düzenli olarak hareket etmeye ihtiyaç duyuyor. Bütün günü neredeyse hareketsiz bir şekilde, sağlıksız bir çalışma koltuğu üzerinde geçiren çalışanlar içinse sağlıklı yaşam tarzını korumak giderek zorlaşıyor. Vücutta oluşan gerginlik arttıkça ayağa kalkmak ve hareket etmek de acı vermeye başlıyor. Bu yüzden iş ne kadar ön planda olsa da, kolaylıkla odaklanabilmek ve verimli bir şekilde çalışabilmek için vücudumuzun ihtiyaçlarını göz ardı etmememiz gerekiyor.

Ofis Masaları

Koltuk Takımları

Ofis Koltukları

Aksesuar

Renk Seçenekleri

Makam Masaları Ofis Kanepeleri Makam Koltukları Sandalye Deri Seçenekleri
Müdür Masaları Bekleme Koltukları Müdür Koltukları Çelik Dolapları Ahşap Seçenekleri
Çalışma Masaları Lobi Koltukları Çalışma Koltukları Okul Sıraları  
Toplantı Masaları Konferans Koltukları Toplantı Koltukları Tabure  
Bilgisayar Masaları   Bilgisayar Koltukları Askılık  
Dolaplar     Çelik Kasa  
Banko        

Ana sayfa | Ürünler | Hakkımızda |  İletişim | Görüşleriniz...

© 2003 Yılmaz Büro Mobilyaları - Tel: 0312 351 25 25
Tüm Hakları Saklıdır