Yılmaz Ofis Mobilya
Yılmaz OfisBüro Mobilyaları
Yılmaz Ofis
Ofis Mobilyaları
Kurumsal
İletişim Bilgileri
Sizin seçimleriniz.

takip et 

facebook twitter youtube instagram pinterest yilmaz buro mobilya
 
garanti bonus kartına 3 taksit 

Yılmaz Büro Online Mobilya Kataloğu

Goldsit ve Bürosit ürün katalogunu firmamızda bulabilirsiniz.

Ana Sayfa > Ofis Mobilyaları > Masalar > Toplantı Masaları > Anteos Dikdörtgen Toplantı
 
Anteos Dikdörtgen Toplantı Masası
 
Anteos Dikdörtgen Toplantı Masası
     
    Masa     
En        
Boy        
Yükseklik        
         
Fiyat        Anteos Dikdörtgen Toplantı Masası modeli ;

Neden Anteos Dikdörtgen Toplantı Masası modeli ; suntalam ve diktörtgen yapıda toplantı masası seçimi, odanın boyutlarına ve şeklinde uygun olarak yapılmalıdır. İdeal yerleşimlerde odanın ortasında konumlanacak masasının boyutu, kenarlarda kalan boşlukların iki katı kadar olmalıdır.
Örneğin 4×4 metrelik bir odanın ortasına yerleştireceğiniz toplantı masasının ölçüleri, 2×2 metre olmalıdır. Tüm duvarlardan eşit mesafede konumlanacak masa, oturma ve hareket alanı da sağlayacaktır. Yuvarlak masalarda ise bu değer, çap olarak kullanılabilir.
Masanın oturacak kişi sayısı ise, kişi başına 50 cm alan ayrılarak hesaplanabilir. Toplantıya katılımın yüksek olması halinde, bu sayı 40 cm’ye kadar düşürülebilir. Ancak katılımcılara hareket alanı bırakılması ve hareket alanı kolaylaştırılması amacıyla daha sık yerleşim yapılmaması gereklidir.
Dikdörtgen şeklindeki odalarda köşeli toplantı masalarının kullanılması, alanı doldurmanıza yardımcı olur. Ancak kare odalarda ve küçük alanlarda yuvarlak ofis mobilya kullanımı, hareket alanını arttırırken çalışma koltuğu oturma kapasitesini korumanızı sağlayacaktır.
Oda içerisinde dolap ya da engelleyici herhangi bir başka eşya olması halinde ölçümler engele kadar yapılmalıdır. Toplantı masası ölçüleri ve yerleşimi de bu bilgilere uygun şekilde gerçekleştirilmelidir.
Toplantı masası ölçüleri belirlendikten sonra renk ve tarza karar vererek mobilya seçiminizi yapabilirsiniz. Toplantı odanızda masanın yerleşeceği alandaki elektrik altyapısının tamamlanmış olduğundan emin olmalısınız.

Toplantı Odaları Nasıl Olmalı?


Toplantı odanızın yerleşimi ve tasarımı, çalışanlarınızın verimliliğini arttıracak şekilde gerçekleştirilmelidir. Özellikle masa ve sandalye seçimlerinin doğru yapılması oldukça önemlidir.
Toplantı masası ölçüleri
Masa çevresine yerleştireceğiniz sandalyelerin ergonomik olmasına, ve kolay taşınabilir olmasına özen gösterin. Toplantı sırasında yer değiştirilebilmesine yardımcı olmak için tekerlekli sandalye kullanmanız tavsiyemizdir.
Toplantı masası ölçülerini belirlerken öncelikle hangi tarzda bir masa istediğinize karar vererek işe başlayabilirsiniz. U şeklindeki masalar, eğitim alanlarında tüm katılımcıların etkileşime geçmesini sağlar. Yuvarlak hatlı masalar katılımcılar arasındaki etkileşimi arttırırken, köşeli masalar daha resmi bir ortam yaratır.
Toplantı odanızın ferah gözükmesini sağlamak amacıyla masanızı açık tonlarda kullanmanızı tavsiye ederiz. Daha büyük alanlarda odak yaratmak için ahşabın daha koyu tonlarını da kullanabilirsiniz.
Video konferans görüşmesi yapılan işletmeler için, oda içerisindeki aydınlatma oldukça önemlidir. Anteos Dikdörtgen Toplantı Masası modelinin cam ve aydınlatmalar da göz önüne alınarak yerleştirilmesi, olası sorunların önüne geçmenize yardımcı olur.
Oda içerisindeki köşelere yakın şekilde yerleştirilecek aydınlatmalar, masasının tamamını aydınlatmanıza yardımcı olur. Oda içerisinde yer alan pencerelerden maksimum ışık almaya çalışmalısınız, ancak mutlaka engelleyici bir önleme de yer vermenizi öneririz. .
Aydınlatma için kullanacağınız ampullerin fazla ısı yaymaması ve sıcak tonlarda kullanılması da önemlidir. Duvarlarınızın odanın ışığını tamamlayıcı renklerini tamamlayacak renklerde olması, sıcak ve samimi bir hava yaratmanıza yardımcı olur.
Araştırmalar doğrultusunda dağınık masaların çalışma verimliliğini düşürdüğü kanıtlanmıştır. Dağınık çalışma masasına sahip kişiler dikkat dağınıklığı ve motivasyon azalması yaşayarak iş verimini kaybetmektedir. Yoğun çalışma koşulları içerisinde dağılan ofis masaları toplanamamakta ve dağınıklığı daha da artmaktadır. İşte tamda bu noktada yoğun bir çalışma gününde dahi dağılmayacak, düzenini ve verimliliğini koruyacak ofis masa düzeni nasıl olmalıdır sorusu ortaya çıkmaktadır. Çok zaman harcamadan, stratejik planlamalar yapmadan yapacağınız minik değişimlerle ofis masanızı bir kara delik olmaktan çıkarıp, özgürce çalışmanın tadını çıkarabilirsiniz. Dayanıklı ve ergonomik ofis masaları tercih ederek gün boyu konforun ve düzenli çalışmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ofis Masaları

Koltuk Takımları

Ofis Koltukları

Aksesuar

Renk Seçenekleri

Makam Masaları Ofis Kanepeleri Makam Koltukları Sandalyeler Deri Seçenekleri
Müdür Masaları Bekleme Koltukları Müdür Koltukları Çelik Dolapları Ahşap Seçenekleri
Çalışma Masaları Lobi Koltukları Çalışma Koltukları Okul Sıraları  
Toplantı Masaları Konferans Koltukları Toplantı Koltukları Tabure  
Bilgisayar Masaları   Bilgisayar Koltukları Askılık  
Dolaplar     Çelik Kasa  
Banko        

Ana sayfa | Ürünler | Hakkımızda |  İletişim | Görüşleriniz...

© 2003 Yılmaz Büro Mobilyaları Tel: 0312 351 25 25
Tüm Hakları Saklıdır